O autorze
O wszystkim, co się dzieje w serwisie. I nie tylko

Donald Trump 45. prezydentem Stanów Zjednoczonych. Oglądaj NA ŻYWO z naTemat

Donald Trump – nowy prezydent Stanów Zjednoczonych
Donald Trump – nowy prezydent Stanów Zjednoczonych Fot. 123RF
Republikanin zostanie zaprzysiężony jako prezydent największego mocarstwa świata w południe w Waszyngtonie, czyli o godzinie osiemnastej czasu polskiego. Śledźcie to wydarzenie na żywo w naTemat.

Na stopniach Kapitolu, gdzie nowego prezydenta zaprzysięgnie sędzia Sądu Najwyższego John Roberts, odbędzie się gigantyczna uroczystość. "New York Times" podał, że koszt organizacji zaprzysiężenia to 200 mln dol.
Inauguracja 45. prezydenta USA

Inauguracja 45. prezydenta USA

Opublikowany przez Natemat.pl na 20 styczeń 2017
Program uroczystości
Waszyngton już żyje zaprzysiężeniem Donalda Trumpa. Przed Kapitolem trwają modlitwy pod przewodnictwem duchownych różnych wyznań. O 16:35 (wszystkie godziny podajemy według czasu polskiego) na błoniach National Mall rozpoczną się koncerty zespołów, m.in. orkiestr dętych.

Właściwa ceremonia wystartuje o godzinie osiemnastej i potrwa pół godziny. Trump złoży przysięgę na Biblię prezydenta Abrahama Lincolna oraz na Biblię, którą podarowała mu matka w 1955 roku. Nowy prezydent wygłosi także przemówienie.

Około godziny 21:30–22 Trump i wiceprezydent Mike Pence oddadzą hołd poległym żołnierzom na cmentarzu w Arlington. Od 22 do północy potrwa kolejna impreza z udziałem Trumpa i Pence’a. Pod Mauzoleum Lincolna odbędzie się spotkanie pod hasłem "Make America Great Again! Welcome Celebration" (Uczyńmy Amerykę Znowu Wielką! Uroczystość Powitalna – pol.), gdzie Trump także zabierze głos.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...