O autorze
O wszystkim, co się dzieje w serwisie. I nie tylko

Grupa naTemat doceniona w wielkim projekcie Google! Dostaniemy milion zł na nowy projekt

Dzisiaj otrzymaliśmy bardzo dobrą wiadomość. Google doceniło nasz pomysł na innowacyjny portal newsowy i zamierza nas wesprzeć ponad milionem złotych.

Ale od początku, w październiku ubiegłego roku Google ogłosiło projekt Digital News Initiative, wspierający nowe innowacyjne przedsięwzięcia medialne. Wydawcy z całego świata mają możliwość zgłaszania propozycji nowych inicjatyw medialnych. Zgłosiliśmy się też my i dzisiaj dostaliśmy informację, że Google wybrało między innymi nasz projekt.

W inicjatywie Google'a udział mógł wziąć dosłownie każdy – tradycyjni wydawcy, przedstawiciele serwisów internetowych, startupy, a nawet indywidualni przedstawiciele mediów informacyjnych. Jednym ze zwycięzców konkursu i projektem, który otrzyma wsparcie finansowe Google, będzie zaproponowany przez Grupę naTemat projekt nowego serwisu internetowego stanowiącego bazę wiedzy dla kluczowych tematów polskiej dyskusji społecznej i politycznej. Chcemy brać na warsztat popularne teorie, badania, opinie i sumiennie sprawdzać na ile są one prawdziwe. Ogólnie Google wytypował siedem projektów z Polski, które dostaną łącznie dofinansowanie w wysokości niemal 1,5 mln euro. 250 tys. z tej kwoty trafi do Grupy naTemat.
– Polska debata jest gorąca jak nigdy, ale jednocześnie przestaje być debatą, czyli rozmową opartą na faktach. W mediach, polityce i po prostu między Polakami krąży za wiele półprawd, przeinaczeń czy ewidentnych kłamstw. To, co nadaje się na ASZdziennik nie może być jednak podstawą rzeczowej rozmowy. Nasz nowy serwis chce dać takiej rozmowie paliwo, nieważne czy chodzi o politykę imigracyjną, edukację czy przysłowiową skuteczność niemieckiej chemii. Przy tym zrobimy to super jakościowo, ale bez nudów. Będzie szybko, rzeczowo i superatrakcyjnie od strony wizualnej. Dlatego #jaramsię – mówi Rafał Madajczak, redaktor naczelny ASZdziennika, w którego to głowie narodził się pierwszy zarys tego pomysłu.

Przewodnim wezwaniem Grupy naTemat jest budować najbardziej inspirujące, innowacyjne i angażujące media. – Ogromnie się cieszę, że światowy gigant innowacyjności docenił naszą propozycję i że to zaufanie ma także bardzo znaczący wymiar finansowy. Jeżeli ktoś wkłada w Twój projekt własne pieniądze, to wiesz, że naprawdę go przekonałeś. Naszym partnerem jest jedna z najbardziej podziwianych firm technologicznych świata. To zarówno powód do dumy, jak i wielkie zobowiązanie. Pracę nad wspólnym z Google projektem rozpoczniemy niebawem. Dziękuję wszystkim członkom zespołu, którzy kolejny raz przyczynili się do potwierdzenia, że nasza Grupa jest jednym z najbardziej innowacyjnych wydawców internetowych w Polsce. Gratuluję także sześciu innym autorom pomysłów, które docenił Google – mówi Tomasz Machała, dyrektor zarządzający Grupy naTemat.
W ramach inicjatywy DNI Google planuje udostępnić serwisom internetowym 150 mln Euro funduszy na realizację wybranych projektów. Co roku odbędą się dwie lub więcej rundy składania wniosków. Pierwsza zakończyła się 4 grudnia ubiegłego roku, kolejna zostanie otwarta wiosną 2016 roku. Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie internetowej Digital News Initiative. Grupa naTemat zaprasza potencjalnych partnerów do udziału w kolejnych rundach składania wniosków. Za kontakt z potencjalnymi pomysłodawcami odpowiada z ramienia naTemat Michał Rutkowski (michal.rutkowski@natemat.pl), zastępca dyrektora zarządzającego.
To nie jedyne dobre wieści w ostatnim czasie. Wszystkie cztery serwisy Grupy naTemat przekroczyły niedawno 8,2 mln unikalnych użytkowników miesięcznie. A tych będzie więcej, bo niedawno zapowiedzieliśmy, że już niedługo uruchamiamy zupełnie nowy dział o stylu, który poprowadzi Hanna Lis. Jak sami widzicie, jest na co czekać. Dziękujemy, że każdego miesiąca jesteście z nami!
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...